Nová generace vozu Peugeot 208, která je součástí přechodu značky Peugeot směrem k luxusnějším kategoriím produktů, přestavuje výrazný design, z něhož vyzařuje mládí a energie. Nový Peugeot 208 není inovativní jen svým designem, inovoval se také Peugeot i-Cockpit©. Vyvýšený přístrojový panel je nově v provedení 3D. Řada asistenčních systémů se rozrostla do úrovně obvykle vyhrazené pouze vyšším segmentům trhu.

Objevte nový Peugeot 208 u Domanský.cz

Rádi Vám nezávazně poskytneme jakékoli informace k tomuto modelu, značkové 5 leté záruce, možnostech financování na míru vaší peněžence, značkového servisu, výhodách klubu Domanský.cz či nabídneme termín testovací jízdy. Nekupujte auto bez nabídky od Domanského!

Jméno*

Příjmení*

E-mail*

Telefon*

Pobočka

Vaše zpráva

#FUTURISTIC & YOUNG

Svět se mění a budoucnost klade mnoho otázek. Nové výzvy vyžadují v automobilovém odvětví, stejně jako v jiných oblastech, odpovídající reakce. Značka Peugeot, za kterou stojí 208letá historie, vstupuje do éry přechodu na nové energie a nabízí vzrušující a zároveň realistickou vizi budoucnosti: #UNBORINGTHEFUTURE.

Nový Peugeot 208 je neoddělitelnou součástí této vize budoucnosti a svoji modernost projevuje prostřednictvím energie, spontánnosti a také hodnot, které značka Peugeot vyznává: emoce, elegance a vysoké nároky. Atletický styl vozu evokuje vitalitu a naznačuje radost z jízdy. Propracovaný přitažlivý design vede nový model neomylně směrem k luxusnějším kategoriím produktů, v souladu s dlouhodobou strategií značky Peugeot.

Nový Peugeot 208 je připraven zaujmout významnou pozici v segmentu B. Svým atraktivním vzhledem, výraznou osobností, inovacemi a nejmodernějšími technologiemi se hodlá zásadním způsobem podílet na úspěchu současné nabídky značky Peugeot.

„POWER OF CHOICE“

 CMP/e-CMP: modulární a efektivní platforma

Nový Peugeot 208 je postaven na platformě poslední generace: CMP (Common Modular Platform). Tato nová platforma určená pro segmenty B a C doplňuje platformu EMP2 (Efficient Modular Plateform).

Jak vyplývá z názvu, platforma CMP je modulární z hlediska rozměrů a variant motorů. Dokáže pojmout motor s jakýmkoliv zdrojem energie, takže si zákazník může zvolit mezi spalovacím (benzínovým/dieselovým) a elektrickým motorem.

Během celého vývoje projektu CMP byla hlavní péče věnována úspornosti. Nová platforma napomáhá snižovat emise CO2 nového Peugeotu 208. Přispívá k tomu:

  • nižší hmotnost (o 30 kg méně než s použitím platformy PF1);
  • lepší aerodynamika (hladká podlaha karoserie a použití řízených vstupů vzduchu);
  • menší valivý odpor (pneumatiky třídy A a snížení mechanického tření náprav);
  • optimalizace hnacího ústrojí (lepší účinnost spalování, down-sizing, snížení mechanického tření, prodloužení převodů a používání systému Stop & Start).

Platforma CMP rovněž umožňuje nabízet vyšší úroveň komfortu a bezpečnosti:

  • zlepšení akustického a tepelného komfortu na palubě, snížení vibrací;
  • dostupnost asistenčních systémů, jež jsou obvykle vyhrazené pouze vyšším segmentům trhu.

 Nový Peugeot 208: kompatibilní s normami Euro 6.d

Nový Peugeot 208 má v nabídce kompletní řadu spalovacích motorů poslední generace, které splňují normu Euro 6.d pro benzínové a Euro 6.d-temp pro dieselové motory. Motory PureTech 100 a 130 jsou k dispozici s osmistupňovou automatickou převodovkou EAT8, což v segmentu B představuje unikátní nabídku.

Benzínové tříválcové motory o objemu 1,2 l:

  • PureTech 75 S&S s manuální pětistupňovou převodovkou MAN5,
  • PureTech 100 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6 nebo s  automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8,
  • PureTech 130 S&S s automatickou osmistupňovou převodovkou EAT8.

Dieselový čtyřválcový motor o objemu 1,5 l:

  • BlueHDi 100 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou MAN6.