Čeština

Objednejte se na STK nebo služby pneuservisu

Příprava a zajištění STK

Končí vám STK a emise? Obraťte se s důvěrou na naše servisy. Naši technici zajistí vše za vás. Auto pečlivě zkontrolují a opraví případné závady, které by byly překážkou jak pro hladký průběh STK, tak i pro vaši bezpečnost na cestách.

U nových aut se je nutné STK provést po 4 letech od prvního uvedení do provozu. U aut starších pak každé 2 roky.

 

Co od vás potřebujeme pro zajištění STK a emisí?

  • Váš vůz
  • Velký technický průkaz
  • Malý technický průkaz
  • Protokol o měření emisí

 

Pneuservis

V našich autorizovaných servisech Domanský.cz  se rádi postaráme o váš vůz i z hlediska správného obutí. Pneumatiky si u nás nejenom můžete přezout, ale i zakoupit a uschovat v některém pneuhotelu v našich autosalonech.

Kdy měnit pneumatiky?

  • Před začátkem zimní sezóny, která je stanovena 1. listopadem. Od tohoto data jsou na některých úsecích silnic zimní pneumatiky povinnost. Navíc zimní pneumatiky jsou vyrobeny ze speciální směsi, která má v chladném počasí lepší jízdní vlastnosti a také hlubší vzorek.
  • Na začátku jarní sezóny je třeba přezout na letní pneumatiky, které jsou naopak z materiálu určeného pro vyšší teploty a díky nim jsou v teple přilnavější k vozovce a tím bezpečnější.
  • POZOR! Nová auta jsou vždy předávána na letních pneumatikách, takže je nutné při koupi v zimním měsíci co nejdříve přezout na zimní.
  • Sledujte výšku vzorku desénu pneumatiky.  Zimní pneumatiky pro osobní vozy musí mít hloubku dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm u osobních vozů a 6 mm u užitkových resp nad 3,5 t. Výška vzorku letních pneumatik by neměla být menší pro osobní vozy typu VAN a SUV klesnout pod 1,6 mm.
  • Hlídejte stáří pneumatiky. Již po 4 až 5 letech přichází pneumatika o své původní fyzikální a tedy i jízdní vlastnosti a měla by se tedy v zájmu bezpečnosti vyměnit za nové.
  • Výměna nebo odborná oprava pneumatiky je nutná při jakémkoli poškození – propíchnutí, průřez, deformace, boule, trhlina a další defekty způsobené střetem s pevnou překážkou . Pokud se vám s pneumatikou cokoli stane je nutné navštívit pneuservis, kde poškození posoudí a poradí nejlepší způsob vyřešení problému

Aktuality

Objednejte se na STK nebo služby pneuservisu

Jméno a příjmení*

E-mail*

Telefon*

Značka/model

VIN (*nepovinné pole - doporučujeme pro rychlejší orientaci)

Požadavek

Pobočka

Preferované datum/čas

Vaše žádost bude vyřízena co nejdříve - nejpozději do 24 hodin. Děkujeme